Rüyada Ticaret görmek

Ticaret ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

arpa almak : Rüyada satıcısından arpa almak, büyük bir mülke, zamanında arpa biçmek, onunla hac ve zekatın ifa edilmesi lazım gelecek bir malın eline geçeceğine delalet eder.
Buğday satın almak : Buğday satın aldığını gören kimse mala, ucuzluğa ve bolluğa erişir ve onun çoluk çocuğu çok olur.
Buğdayı arpa ile değiştirmek : Buğdayı verip bedelinde arpa aldığını gören kimse, Kur'anı şiir ile değişir.
Cuma kılmak : Kendisi evinde ve dükkanında olduğu halde, insanların Cuma mescidinde Cuma namazını kıldıklarını, tekbir, rükû, sücud, teşehhüt ve selam seslerini duyduğunu, insanların Cumadan döndüklerini zannettiğini gören kimse, bir şehir veya nahiyenin vali ve emri ise işinden çıkarılır.
Deve satın almak : Birtakım develer satın aldığını gören kimse, kendisine itaat etmeleri için düşmanla iyi geçinir ve onlara meyleder. Onlardan birisine bindiğini görse yolculuğa çıkar.
Yer : Yine, yeri omuzlayan (*) öküz ve balığın (global ticaret, borsa, banka) ortaya çıktıklarını ve sonra kaybolduklarını görenin rüyası, kendisini veya yardımcısını azleden bir melike delalet eder ki, bunun azledilmesi ile dünyanm hali değişmez.

Pratik yeni tabir sistemi: Almak Alışveriş Arpa Arpa almak arpa biçmek Bakkal Balık Banka Banka kredisi Bankamatik Borsa Buğday camiye gitmek Cuma günü Cuma kılmak Cuma namazı Cuma namazı kılmak Değiş tokuş Değiştirmek Deve Develer Dükkan Harman Harman kaldırmak Hububat IMF IMF heyeti Kredi almak Kredi çekmek Kredi kartı Market Namaz kılmak Para Rukü Satmak Satın almak Secde Tahıl Takas Takas yapmak Tekbir Ticaret Tüccar Yer Öküz