Rüyada Tatlı yemek görmek

Tatlı yemek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Dalak balı yemek : Bazan dalak yemek, harpte şehit olacağına delalet eder.
Paluze yemek : Bir kimse rüyada paluze yediğini görse, o kimsenin avcılıkk geçimini sağladığına veya sevinçli olarak ganimete erişeceğine delalet eder.
Tatlı helva : Bazan da tatlı, hastalıktan şifaya delâlet eder.Yine insanın yemesiyle hastalığını fazlalaştıran her ekşi şeyi rüyada yemesi, soğuk algınlığı hastalıklarının fazlalaşmasına delâlet eder. Çünkü pelte bazan da felç hastalığına delâlet eder.Yemeklerden sayılan tatlılar 4 şekilden meydana gelmişlerdir: Bal, şeker, kudret helvası ve hurmadan ibarettir.
Yemeğin tadının değişmesi : Rüyada yediği şeyin tadı kendisinden daha iyi bir tada döndüğünü görenin rüyası iç temizliğine, acı ve ekşiye dönmesi ise işinden ve ailesinde bir değişikliğin husule gelmesine delalettir.

Pratik yeni tabir sistemi: Acı Acı yemek Bal yemek Çam balı yemek Dalak balı Ekşi Ekşi yemek Helva jöle yemek muhallebi yemek Paluze pelte yemek reçel yemek Sekerli yemek Tat Tatlı Tatlı yemek Tulumba tatlısı Tuzlu yemek Tuzsuz yemek Yemeğin tadlanması Yemek Yemek tadı yemek yemek