Rüyada Secde görmek

Secde ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Allah için secde etmek : Bazıları, bir kimse Allah (C.C.) için secde ettiğini görse, düşmanlarına galip gelir, zafere erişir ve günahları affedilir, dediler.
Allahtan başkasına secde etmek : Bir kimse rüyada Allah-u Teala Hazretlerinden (C.C.) başkasına secde ettiğini veya onunla secde niyet etmeksizin yüzü üzerine düştüğünü görse, eğer bir münazara ve düşmanlık içerisinde ise zelil ve rezil olur; eğer ticaretçi ise zarar eder; eğer bir ihtiyacı varsa, ihtiyacı giderilmez.
Cuma kılmak : Kendisi evinde ve dükkanında olduğu halde, insanların Cuma mescidinde Cuma namazını kıldıklarını, tekbir, rükû, sücud, teşehhüt ve selam seslerini duyduğunu, insanların Cumadan döndüklerini zannettiğini gören kimse, bir şehir veya nahiyenin vali ve emri ise işinden çıkarılır.
Dağ üzerinde secde : Rüyada secde eden kimse, bir dağ üzerinde secdeye kapandığını görse, çetin ve şiddetli birisine galip gelir.
Namaz kılmak : Namazını çok kılar, din ve dünyasınca arzu ettiği şeye çabucak nail olur.
Namazı kılmak : Rüyada vaktinde abdestli olarak ayakta, rükû ve secde yaparak kıbleye karşı farz namazı kıldığını gören kimse, hac gibi Allah tarafından farz kılınan bir şeyi veya zulmen birisinden aldığı malıya da birisine yaptığı borcu öder. Yaramaz ve çirkin işlerden sakınır.
Secde : Secde eden günahkar bir kimsedir ki, secde ettiğinde tevbekar olur. Tehlikelerden kurtulur ve istediklerine nail olur. Günahları affedilir, günahları affedilen kimsenin hayatı ve ömrü uzun olur.
Secde : Rüyada secde, Allah-u Teala Hazretlerine (C.C.) iman etmeye, isyankar için de tevbeye delildir.
Secde ayetini okuyup secde etmek : Secde ayetini okumakla secde etse, o kimsenin taata devamla doğru haberlerine delalet eder.
Secde etmek : Bir kimse rüyada, rükuya vardığını ve secde ettiğini ve Allah için namaz kıldığını görse, Allah için tevazu eder ve boyun eğer.
Secde etmek : Kibir ve azametten ari olur.
Secde etmek : Allah-u Teala Hazretlerinin (C.C.) hudutlarını ve farzlarını yerine getirir.
Secde etmek : Kendisine düşmanlık eden kimseye galip gelir.
Sükür secdesi : Rüyada görülen secde-i şükür, belaları defetmeye, rızkı yenilemeye ve rüyayı gören tarafından secde-i şükre koşan kimse için mükafata delalet eder.
Tepede yere kapanmak : Yere kapanması bir tepe veya bir duvar üzerinde olursa, o kimse kıymeti yüce bir kimseye boyun eğer, tevazu eder ve onun huzurunda eğilir.

Pratik yeni tabir sistemi: Abdest Abdestli Allahtan başkasına secde etmek Ayakta Bakkal camiye gitmek Cuma günü Cuma kılmak Cuma namazı Cuma namazı kılmak Dağ Dağda secde etmek duvar duvarda secde Dükkan Farz namazı Ibadet Kıble Kıbleye dönmek Market Namaz Namaz kılmak rukua gitmek Rukü Secde secde ayeti Secde etmek Secde-i tilavet secdeye varmak Sükretmek Sükür secdesi Tekbir Tepe tepede secde Ticaret tilavet secdesi toprak üstüne secde yere kapanmak yere secde etmek yüzünü yere sürmek