Rüyada Rukü görmek

Rukü ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Cuma kılmak : Kendisi evinde ve dükkanında olduğu halde, insanların Cuma mescidinde Cuma namazını kıldıklarını, tekbir, rükû, sücud, teşehhüt ve selam seslerini duyduğunu, insanların Cumadan döndüklerini zannettiğini gören kimse, bir şehir veya nahiyenin vali ve emri ise işinden çıkarılır.
Kadının rüku etmesi : Bir kadının rüyada tam olarak rüku ettiğini görmesi tevbe etmesine, namuskarlığı ile tanınmasına delalet eder.
Namazı kılmak : Rüyada vaktinde abdestli olarak ayakta, rükû ve secde yaparak kıbleye karşı farz namazı kıldığını gören kimse, hac gibi Allah tarafından farz kılınan bir şeyi veya zulmen birisinden aldığı malıya da birisine yaptığı borcu öder. Yaramaz ve çirkin işlerden sakınır.
Rüku etmek : Bir kimse rüyada, rüku ettiğini ve Allah için namaz kıldığını görse, Allah Teala Hazretleri için huşuda bulunur.
Rüku etmek : Kibirlenmek ve büyüklenmekten uzak olarak Allah'ın had'lerini ve farzlarını yerine getirir, çok namaz kılar, din ve dünyaca arzu ettiği şeye çabucak nail olur. Kendisine düşmanlık eden kimseye de zafer bulur.
Rüku etmemek : Bir kimse rüyada namazda olduğu halde rüku etmediğini hatta namazın vaktini geçirdiğini görse, malının zekatım vermez.Rüyada rüku etmek işsiz kimse için işe delalet eder.
Rükuya varmak : Bazan da rüyada rükuya varmak rüya sahibinin ömrünün uzun olmasına ve ihtiyarlıktan belinin bükülmesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Abdest Abdestli Ayakta Bakkal camiye gitmek Cuma günü Cuma kılmak Cuma namazı Cuma namazı kılmak Dükkan Farz namazı Ibadet Kadın kadının namazı Kıble Kıbleye dönmek Market Namaz Namaz kılmak Rukü rükua eğilmek Rükua eğilmemek rükusuz namaz kılmak Secde Tekbir Ticaret