Rüyada Parmak görmek

Parmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ayak parmakları : Ayak parmakları o insanın kız, cariye ve kölelerinin bezeklerine delalet eder.
Çanak yalamak : Çanak veya parmaklarını yaladığını gören kimsenin, rızkının tükenmesine ve ecelinin yaklaşmasına delâlet eder.
Parmağının kanaması : Eğer parmağından kan çıkarsa, o kimse haram bir mala malik olur. Veya onun malına bir musibet erişir.
Parmak çıbanı : Rüyada parmak çıbanı, söz çalmaya, ilim aktarmaya, hased, kin ve düşmanlığa, sözden rumuzları ve yazıdaki müşkilatı çözmeye, karı ile koca arasını ayırmaya delalet eder.
Parmaklarını görmek : Bundan dolayı bir kimsenin rüyada parmaklarını görmesinin tabiri, böbreklerine aittir.
Parmaklarını yalamak : Rüyada parmaklarını ve bunların dışındakı şeyleri yalamak, yaladığı şeyin cins ve cevherinden cüz'i bir rızık elde etmeye delalet eder.
Parmaklarının kuruması : Başparmağının kuruduğunu gören kimsenin, babasına, şehadet parmağının kuruduğunu gören kimsenin, kızkardeşine, orta parmağının kuruduğunu gören kimsenin erkek kardeşine, orta parmağının yanındaki parmağın kuruduğunu gören kimsenin, kızına, en küçük parmağının kuruduğunu gören kimsenin anasına veya hanımına isabet edecek bir musibetten dolayı mahzun ve mükedder olmasına delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağaç tekne ayağının kanaması Ayak Ayak parmağı Ayak parmakları Ayak tırnağı Başparmağının kuruması Böbrek Çanak Çolaklık Çıban elini yalamak Kan çıkması orta parmağının kuruması parmağın kanaması parmağının kuruması Parmak Parmak çıbanı parmak yalamak Parmaklar parmakların çolak olması parmaklarını yalamak parmakta sivilce çıkması parmakta yara serçe parmağının kuruması sivilce Sürçmek Tabak yalamak takılıp düşmek Tırnak tırnaklar Yalamak yüzük parmağının kuruması şehadet parmağının kuruması