Rüyada Oluk görmek

Oluk ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Akan oluklar : Bir kimse rüyada bir takım olukların yağmursuz bir havada aktığını görse, fitnelere ve akan olukların sayısınca boyun vurulmaya delalet eder.
Bulanık su : Eğer oluklardan bulanık su aksa veya o suyun pis bir kokusu olsa, hastalık, yara, büyük çıban, kabarcık, çiçek ve bunlar gibi şeylere delalet eder.
Kabe : Rüyada Kabe'nin üzerinde bulunan rahmet oluğunu bir cami veya bir ev ya da maruf bir yerde görmenin tabiri, «Kuyu» maddesinde anlatüan zemzem suyunun tabiri gibidir, özellikle rahmet oluğundan akan sudan halk faydalandıysa.
Oluk : Rüyada oluk görmek, bazı zamanlarda iyilik sahibi bir kimseye delalet eder.
Oluklar : Oluklar cariyelere ve ev hizmetleriyle meşgul olan kölelere delalet eder.
Oluklar : Bazan da oluklar ferahlığa, üzüntü ve kederden kurtulmaya delalet eder. Çünkü oluklardan suyun akmasıyla, halkın üzüntü ve kederi gider.
Oluklar : Bazan oluklar, elçi ve vekile veya kendisine emniyet edilen şeyde hiyanet etmeyerek herkese layikiyle hakkım veren emin bir kimseye delalet eder.
Oluklardan kan akması : Eğer oluklardan kan aksa, o şehir halkının kanlarını akıtacak düşmana delalet eder.
Rahmet oluğu : Bir kimse rahmet oluğunun altında olduğunu görse, o kimseye Allah (C.C.) 'ın rahmeti erişir ve ümit ettiği şeyi hasıl olur. özellikle rahmet oluğundan kendisine temiz bir su dökülmüş ise.
Saf su : Eğer oluklardan safi su aksa ve halk da ondan faydalansalar, ucuzluğa, bolluğa ve emniyete delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: akan su akar su Bulanıklık Dolu oluk Havuz Kan kanlı küvet Kanlı oluk kirli su Küvet Medine mekke Nur Oluk rahmet Rahmet havuzu Saf su