Rüyada Mezbaha görmek

Mezbaha ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Mezbaha : Rüyada mezbaha görmekte hayır yoktur. Çünkü orada ölüm, yüzülmek, kan dökülmek ve pis koku gibi bir takım durular bulunur.
Mezbaha : Bazan mezbaha görmek, ihtiyaçları görmeye ve sevince delalet eder. Çünkü orada sevince erişmek için yardım yapılır.
Mezbaha : Bazan da zalim ve zina yapan kimselerin evlerine delalet eder.
Mezbaha : Bir hastanın rüyada mezbahaya girmesi, onun öleceğine ve malının vereselerine taksim edileceğine delalet eder.
Mezbaha : Eğer halk bir düşmandan korkuyorlarsa, o düşmana galip gelirler.
Mezbaha : Mezbaha, zulüm, işkence ve hapishaneye "delalet eder.
Mezbaha : Mezbaha, kan, pislik ve kötü koku bulunduğundan aşüfte kadına da delalet eder.
Mezbahada kirlenmek : Sağlam bir kimseye mezbahanın pisliklerinden bir şeyin bulaşması o kimsenin keder, üzüntü, sıkıntı veya yenmesi helal olmayan hayvanların kesildiğini görmesi, zalim ve bid'at sahiplerinin helak olacağına delalet eder.
Mezbahaya girmek : Bundan dolayı rüyada mezbahaya girdiğini gören kimse, hapşolunmaktan veya polisin huzuruna çıkmaktan sakınsın.
Tabakhane : Rüyada tabakhane görmenin tabiri "Mezbaha" görmenin tabiri gibidir. Çünkü tabakhanede de su, pis koku ve yüzülmüş deri bulunur.

Pratik yeni tabir sistemi: Deri deri işlemek deri tabaklamak Girmek Hayvan kesilen yer Mezbaha Mezbahada kirlenmek Mezbahaya girmek Tabakhane üstüne kan sürülmesi