Rüyada Lamba görmek

Lamba ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Caminin lambaları : Caminin lambaları, icap ettiği zaman verdiği malıdır.
Kandil kabı : Eğer kandil kabı ev içinde gezdirilip dolaştırılan cinsten ise', ev halkının işlerine bakan hane sahibine delalet eder.
Kandil kabı : Rüyaca görülen kandil kabı, insanın hayat ve tabiatıdır. Söyle ki, Insanın bedeninde bulunan ruh, kandil kabında bulunan kandil; kandil gibi insan vücudu; kandilin yağı ve fitilinin rutubet ve nemi, insanın kanı gibidir. Vücutta fitil ve yağ mesabesinde olan ruh ve kana bir fenalık arız olduğunda Allah (C.C.)'m kaza ve kaderi ile o adam helak olur.
Kelebekler : Lamba, kandil ve mumdan uzakta görülen kelebekler, hayırlarını sarfeden ve serden çekinen kimselere veya kısa ömürlü evlada delalet eder.
Meşaleci : Rüyada meşaleciyi görmek, halkın kendisiyle hidayete erişecekleri bir kimseye delalet eder.
Meşaleci : Meş'aleciyi görmek, hayra, ilme ve nasibi az olmakla beraber kendisine söz ve işinde halkın müracaat ettiği bir kimseye delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ampul Ateş Ateş yakıcı Cami Cami lambası el feneri elektrikçi Ev Fener Işık jenaratör Kab Kandil Kandil konulan kab Kelebek Kelebekler Lamba Lambalar Meşale meşale tutuşturmak meşale yakmak Meşaleci Mum odun yakmak