Rüyada Kuyu görmek

Kuyu ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Camiye girmek : Bir gurup cemaatla beraber mescide girdiğini ve cemaatın da kendisi için bir kuyu kazdıklarını gören kimse, evlenir.
Çukura atılmak : Bir kimse kendisinin bir kabir çukuruna atıldığını görse, o kimse rüya sahibini tehlikeye veya sonu helak olan bir şeye atar.
Çukura girmek : Kendisinin bir çukur içerisinde olduğunu gören, hanımını boşar
Eski kuyu : Eski bir kuyuya kovasını sarkıtıp hayvanları suvardığını gören kimse gösterdiği kuvveti ve çalışması nisbetinde din yahut dünya işlerinde bulunur.
Kavut : Kuyuda kavudu su ile karıştırıp içmek, azad olmaya veya sultana yaklaşmaya yahut hapisten kurtulmaya ya da Cehennemden kurtulmayı gerektiren salih bir amel yapmaya delalet eder.
Kuyu çıkrığı : Kuyu çıkrığı görmek, din ve dünya işlerinde insanlara yardım eden çok faydalı olan bir mü'mine delalet eder.
Kuyu kazmak : Kendisi için su çıkarmak maksadiyle bir kimse bir çukur, kuyu veya dehliz kazdığım görse, kendi geçimi için çalışmasına delalet eder. Eğer böyle olmazsa, hem kendisi hem de bütün insanların menfaati için çalışmasına delalet eder.
Kuyu kazmak : Bir kimse rüyada bir kuyu kazsa, kuyudan su çıksa zengin bir kadınla evlenir ve oha hile eder. Çünkü kuyu kazmak hüedir.
Kuyudan su çekmek : Bundan dolayı kova ile bir kuyudan su çektiğini ve çıkardığı suyu kendisinin başka bir kabına koyduğunu görse, hile ile topladığı malı bir yere biriktirir.Eğer suyu başka bir kaba döktüğünü görse, o mal onun elinden çıkar, yahut maldan menfaat göremez.
Kuyudan su çekmek : Rüyada abdest alması için çıkrıkla kuyudan su çektiğini gören kimse Allah'ın dinine yapışan bir müminden yardım talep eder. Zira (habi=ip) dine delalet eder.
kuyuya işemek : Bir kuyu içerisine sidik ettiğini gören, helal kazancından tasadduk eder.
Mestini kuyuya düşürmek : Mestinin kuyuya düştüğünü yahut yandığını görse, hanımı ölür.
Rüyada kuyudan balık avlamak : Rüyada kuyudan balık avladığını gören kimse, Lût kavminin fiilini işler veya bir kimsenin hizmetçisinin peşine düşer.
Su içmek : Bir kimse kendisini bir kuyudan su içtiğini görse, o kuyuyu kendisi kazmış ise o kimse kendi hilesiyle bir mala malik olur.
Su kuyusu : Rüyada su kuyusu, gülen ve neşeli bir kadına, rüyayı gören kadm ise. güzel ahlaklı bir erkeğe delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Avlamak Balık Baraj Camiye girmek Cemaat çukur çukur açmak çukur kazmak çukura düşmek çukura girmek Çıkrık çıkrıkla su çekmek Defnedilmek dehliz Eski kuyu Havuz havuz açmak havuzdan su içmek Işemek Kalabalık Kavut Kavut içmek Kazmak kova ile su çekmek Kuyu Kuyu çıkrığı Kuyu kazmak kuyudan su çekmek kuyuya atılmak Küvet küvetten su içmek Mescid Mest mestin yanması Mestini kaybetmek mezara girmek mezara konulmak Sarnıç Sidik Su Su aramak su bulmak su çıkarmak Su deposu Su kovası Su kuyusu Topluluk