Rüyada Kuran sureleri görmek

Kuran sureleri ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Fatiha Sûresi : Fatiha Sûresi: Fatihayı okuyan kimseye Allah'ü Teala hayırlı sebebler açar. Nafi, Ibn-i kesir, Cafer-i Sadık, Said b. Musayyeb (Allah onlardan razı olsun), bir kimse Fatiha sûresini veya ondan bir parçayı okuyan, bir şey hakkında yaptığı duası kabul olur, dediler. Kisai de, daha da fazlalaştırarak, duası kabul edilir ve bununla beraber sevineceği bir menfaata nail olur dedi.Hz. Ebubekir (R.A.), rüyada Fatiha okuyan kimse, ayrı ayrı yedi hanımla evlenir ve duası kabul olur, buna delil de Peygamberin (S. A.V.) fiilidir ki, duanın başında ve sonunda Fatihayı okurlardı, dedi.Ömer Ibn Hattab (R.R.), rüyada Fatihayı okuyan kimse, dinini muhafaza eder. Ancak hasta ise eceli yaklaşmış olur, dedi.
Kuran sureleri : Ekseriya ölüler üzerine okunan Kur'an sûrelerini rüyada da hastanın üzerine okumak, hastanın ölümüne, hastalığın gitmesi için okunan sûreleri okumak sevince, ferahlığa, rızka Kur'an okuyan bir çocuğunun olacağma delalet eder.
Kuran sureleri : Sûre zevce yahut evlad ya da sûre adedince altın ve gümüştür.
Mekke ve Medinede inen sureler : Bazan da Maide, En'am, Nahl, Hac, Lokman, Secde, Tegabun gibi hem Mekke, hem de Medine'de nazil olan sûreler hacca delalet eder. Çünkü sûrelerin hem Mekke'de, hem de Medine'de nazil olanı vardır. Bu gibiler hakkında benim tabir ve tecrübelerim beyan edildiği şekilde meydana çıkmıştır.

Pratik yeni tabir sistemi: Ayetler Fatiha Fatiha Sûresi Kuran Kuran sureleri Kuran suresi Kıraat Okumak Sureler