Rüyada Kuran görmek

Kuran ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Besmele ile yazılan Kuran : Besmele ile yazılan Kur'an ve Kur'an dan başkası da böylecedir.
Elleri üzerine yazmak : Kur'andan bir parça veya başka bir şeyi elleri üzerine yazmak ve onu mahvetmekte yine böyle tabir edilir.
bazen da bu rüya, rüyayı gören kimsenin vücudunda meydana gelen bir derdin veya müşteki olduğu şeyin artmasına delalet eder.
Nitekim rivayet edilir ki, Hz. Hasan b. Ali (R.A.) alnı üzerinde (Vedduha) sûresinin yazılı olduğunu görüp bunu Said Ibn Musay-yeb (R.A.)
Kuran sureleri : Ekseriya ölüler üzerine okunan Kur'an sûrelerini rüyada da hastanın üzerine okumak, hastanın ölümüne, hastalığın gitmesi için okunan sûreleri okumak sevince, ferahlığa, rızka Kur'an okuyan bir çocuğunun olacağma delalet eder.
Kuran öğreticisi : Kur'an öğreticisini görmek, ses ve makama, oyun aletlerine, fazilet ve şerefe delalet eder.
Kurana işemek : Rüyada Kur'an-ı Kerîm üzerine sidik ettiğini gören kimsenin hafız bir evladı olur.
Mushaf-ı şerif : Rüyada görülen mushaf, melik ile veya din işlerinde itimad edilen Müslümanların hakimlerinden bir hakimle tabir edilir.
Nurun meydana çıkması : Bir kimse rüyada nurun meydana çıkmasını ve Kur'ânı dinlemek gibi hak olan bir şeyi görmesi veya işitmesi, hidayete tâbi olmaya, batıl ve batıl sahiplerinden kaçınmaya, hastanın ölümüne delâlet eder. Kendi üzerinde olan hakkı eda, yolculuktan dönmeye delâlet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ayet Ayetler Besmele Besmele silmek Besmele yazmak Besmele-i şerife Bismillah Defter El Ele yazmak Eller Euzü Euzü besmele Hak Hak olan şey hoca Ibadet ilahiyatçı imam Işemek Kağıt kitab Kitap Kuran Kuran ayetleri Kuran sureleri Kuran suresi Kuran öğretmek Kuran ögrenmek kuranı dinlemek Kıraat Muallim Mushaf Mushaf-ı şerif Namaz Nur Okumak oruç Sidik Sureler terbiyeci Vaiz Yazmak