Rüyada Koku görmek

Koku ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ağız kokusu : Ağzının kokusunun devamlı olduğunu gören kimse, çirkin ve yaramaz sözleri çok söyler ve fuhşiyat kelimelerini kendisine âdet edinir.
Amber : Rüyada anber görmek, alim, faziletli, itibarlı ve kıymetli büyük bir kimse tarafından elde edilecek mal ve menfaata delalet eder.
Ambere ateş koymak : Rüyada öd ağacı veya anber üzerine ateş koyduğunu gören kimse, dince bir bid'ata sülük eder. Veya mal ve şöhretini fesatlık uğrunda harcar. Bir şeyi mahalli olmayan bir yere koyar veya malıyla sultana hizmet eder.
Burun : Burun koku alan bir organ ve rahat yeridir. Çünkü insan vücuduna hava ve güzel kokunun geçişi onun sayesindedir. Bundan dolayı burnun güzelliği ve kokuyu kolayca alması rahat etmeye delalet eder.
Güzel koku : Rüyada güzel koku koklamak, mevki ve itibarının yüksek hatır sahibi olmasıyla tabir edilir.
Güzel Koku : Bazan da anber üzerine kar biriken büyük mülklere veya kendisinden meyve toplanan bostana ya da alimlerden elde edilecek nefis bir bilgiye delalet eder.
Güzel Koku : Anber kazanç, menfaat veya deniz tarafından görülecek bir hayırdır.
Hunk : Bazen de bu rüya, mükafat ve teşekkür ve şöhret ümit etmeksizin iyilik etmeye delalet eder.(*) Ölüyü tahnit etmede kullanılan kimyevi madde.
Kitap tutan kadın : Eğer kadın koku sürünmüş güzel bir kadınsa, kendisine övgü bulunan bir habere delalet eder.
Kötü koku : Kötü koku, onu koklayan kimse için, çirkin söz veya kederdir.
Kötü kokuyu vücuda sürmek : Yağın kötü kokusuyla vücudunu oğuşturmak, insanlar arasında kötü isimle yad edilmeye delalet eder.
Misk ve anber kokusu : Rüyada, misk ve anberin karışmasından meydana gelen koku ve kafur gibi güzel kokuları görmek, güzel isim ve güzel medihtir.Ölünün hunk'u onun güzel bir şekilde övülmesine ve kötülüklerden tezkiye edilmesine delalet eder.
Tuvaletin taşması : Eğer tuvalet taşıp orada bulunan şeyleri pislemese ve kokusu da olmasa, rüya sahibi için hayırlı bir şeyin meydana çıkmasına, Bazen de maksadmm mümkün olmamasına delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağaç Ağız kokusu Amber anber Ateş Ateş koymak Burun Güzel burun Güzel koku Güzellik hacı kokusu Hunk Kadın kafur Kitap Kitap tutan kadın Kitap tutmak Koklamak Koku Koku almak Koku sürmüş kadın kokulu yağ kötü kokan yağ Kötü koku misk parfüm parfüm kolonya Pislik Tuvalet Tuvaletin taşması yağ sürünmek yağla ovalamak Yağlanmak