Rüyada Kitap görmek

Kitap ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Açık kitap : Kitap eğer açıksa yaygın bir haber, kapalı ise, gizli bir haberdir,
Açık kitap : Kitap açık, kadın örtülü ise, rüya sahibine sakınmasıyla emrettiği bir haberdir.
Besmele ile yazılan Kuran : Besmele ile yazılan Kur'an ve Kur'an dan başkası da böylecedir.
Bidat kitabını yaldızlamak : Rüyada bid'at olan şeyleri ihtiva eden bir kitabı yaldızlamak rüya sahibinin bid'at ve sapıklıkta olduğuna ye malını oyun ve fesatlık uğrunda sarf etmesine, bazen de kilise ve günah işlenen yerlerin işlerini yapmaya delalet eder.
Dürülmüş kitap : Rüyada elinde durulmuş bir kitap olduğunu gören kimse, yakında ölür.
Kitap : Rüyada kitap görmek, kuvvettir.
Kitap : Kadın elinde olursa, sevinçli bir işi beklemektir.
Kitap okuyucusu : Kitap okuyucusunu görmek, vesvese ve hastalığa veya kitabın delalet ettiği kimseyi sevmeye delalet eder.
Kitap sağ tarafında ise : Kendisiyle bir kimse arasında münakaşa ve düşmanlık veya karışık bir işi bulunan kimse kitabını sağ tarafında görse, o kimsenin delil ve şahid getireceğine delalet eder.
Eğer rüyayı gören azap ve sıkıntı içinde ise, kurtulacağına delalet eder.
Eğer rüyayı gören bir şeyden dolayı üzüntülü ise veya vatanında değilse, onun işinin kolaylaşacağına ve çabucak ailesine döneceğine delalet eder.
Kitap tutan çocuk : eğer kitap erkek çocuk elinde olursa, müjdedir.
Kitap tutan hizmetçi : Cariye elinde olursa, müjdeli bir haberdir.
Kitap tutan kadın : Eğer kadın koku sürünmüş güzel bir kadınsa, kendisine övgü bulunan bir habere delalet eder.
Kitap tutmak : Bundan dolayı elinde bir kitap bulunduğunu gören kimse, kuvvete erişir.
Kurana işemek : Rüyada Kur'an-ı Kerîm üzerine sidik ettiğini gören kimsenin hafız bir evladı olur.
Mektup almak : Rüyada Müslümanların liderinden bir yazı aldığını gören kimse, devlet, saltanat ve gıpta edilecek bir nimete erişir.
Mühürlü mektup : Rüyada bir kimseye mühürlü bir mektup gönderdiğini ve o kimsenin bunu kabul etmeyip kendisine geri iade ettiğini gören kimse sultansa ve o mektup gönderdiği adam tarafına asker sevketmiş ise, o asker mağlûp olur. Eğer tüccarsa zarar eder. Evlenmek istiyorsa, istediği kadına nail olamaz.
Tefsir kitabı : Bir kimsenin rüyada ilim ve tefsir kitaplarından bir kitap görmesi, o kimsenin yaptığı vazifesindeki doğruluğuna,

Pratik yeni tabir sistemi: Açık kitap Besmele Besmele yazmak Besmele-i şerife bidat kitabı Cariye Ciltlenmiş kitap Çocuk Defter dini kitaplar Dürülmüş kitap Erkek çocuk Ferman Ferman almak Hizmetçi islami kitablar Işemek Kadın Kadın eli Kağıt Kapalı kadın Kapalı kitap Kitap Kitap almak kitap dinlemek kitap kaplamak Kitap okumak kitap süslemek Kitap taşımak Kitap tutan kadın Kitap tutmak kitap yaldızlamak Koku Koku sürmüş kadın Kuran Mektup Mektup almak Mektup gelmesi Mektup göndermek Mektup yazmak Mektuplaşmak Mühürlü mektup Okuyucu Sağ Sağ taraf Sidik Tefsir Yaldızcı Yazmak Örtülü kadın