Rüyada Kemik görmek

Kemik ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ayak kemikleri : Ayak kemikleri geçim kaynağı olan malına delalet eder.
Ayak kemikleri : Ayak kemiklerinden bir kemiğin göğe çıktığını gören kimse, ölür.
Bel kemiği : Rüyada bir Insanın bel kemiğini görmek, kendisine fazlaca itimad edilecek bir adama delalet eder.
Hayvan kemiği : Rüyada görülen hayvan kemiği, kemiğin kendisine nisbet edilen bir kimse tarafından meydana gelecek mala delalet eder.
Hayvan kemiği : Rüyada görülen hayvan kemiği: «O kemiklere de et giydirdik» (Sure-i Mü'min, ayet 14) mealindeki ayet işaretince rüya sahibi için elbise giymeye delalet eder.
Hayvan kemiği : Hayvan kemiği malın aslına, kemikler büyük işlere ve mühim hususlara delalet eder.
Insan kemikleri : Insan kemikleri, hayvan, köle, deve, sığır, ekin, ağaç ve kendisiyle kira alınacak ve istifade edilecek ve insanın geçimini sağlayan şeylere delalet eder.
Kaburga kemikleri : Rüyada görülen kaburga kemikleri, kadınlardır.
Kemiğinin kırılması : Rüyada kemiğinin kırıldığını veya siyahlaştığını gören kimse, hasta ise ölür, sağlam ise, hasta olur.
Kemik : Malı olmayan kimse için kemik görmek, dine ve her şeyinde itimad edip güvendiği farzlara delalet eder.
Kemik : Bazen de kemik tazim etmeye delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada kemiğinin katılaştığını veya büyüdüğünü görse, rüya sahibinin tazime layık olmasına delalet eder.
Kemikle oynamak : Aşık adı edilen kemikle rüyada oyun oynamak oyun oynayan kimse için batıl söze delalet eder.
Kemikler : Kemikler, insanın mal ve kuvveti gibi yaşayışına hizmet eden şeylere, çoluk - çocuk veya hanımlar yahut evlat veya -hayvanat yahut cariye ve kölelerden ya da emlaktan olan insanın ihtiyaçlarına yardım edecek şeylere delalet eder.
Kemikler : Kemiklerin büyükleri, bir kavmin büyükleri, küçükleri ise kavmin etba, evlat veya hizmetçileridir.
Kemiklere malik olmak : Bir kimse rüyada kemiklere malik olsa, o kemiklerin miktarınca hayvanlara yahut ev ve dükkanlara malik olur. Çünkü kemikler bina gibidir.
Kürek kemiği : Rüyada kürek kemiği, kadına delalet eder.
Kürek kemiğine bakamamak : Bir kimse rüyada kürek kemiğine bakmak istese, ancak görmeye kadir olmasa, o kimsenin bakmak istediği kürek kemiği tarafmdaki gözü sakatlanır.
Makta : Makta boş olan kimse için de iştir.(*) Üzerinde kamış kalemin ucu kesilen, kemik, sedef, maden, ağaç veya fildişinden yapılan alet.
Oyluğunda eksiklik olması : Bir kimsenin kendi oyluğundan bir eksiklik görmesi, onun kabilesi olmayıp garip olduğuna delalet eder.
Oyluğunun ayrılması : Bir kimse oyluğunun kendisinden ayrıldığını görse o kimseye acizlik gelip ondan felah bulmaz ve işi de tamamlanmaz.
Oyluk : Rüyada görülen oyluk, kişinin kabilesidir.
Oyluk kemiğinin ağrıması : Rüyada oyluğunda ağrı olduğunu gören kimse, kabilesi hakkında fenalık eder.
Paça yemek : Bir kimse rüyasında paça yiyip kemiklerini de emdiğini görse, yetim malı yer.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağaç Ağrı Ayak Ayak kemiği Ayak kemikleri aşık kemiği bacağının kırılması Bacak bacak kemiği Bel Bel kemiği belinin kırılması But büyük kemik fildişi Göğe çıkmak gökyüzü Hayvan Hayvan kemiği insan kemikleri iskelet Kaburga Kaburga kemiği kaburga kemikleri kaburgasının kırılması kalça kemiği kalça kemiğinde eksiklik Kalemtraş kamikler Kelle Kemiğe bakmak kemiğinin ayrılması Kemik kemik ağrısı kemik emmek kemik parçaları kemik toplamak kemik yemek Kemikle oynamak Kemikler kemiklerinde noksanlık Kemiklerinin kırılması Kol kolunun kırılması koyun budu koyun kemiği kuzu kaburgası kuzu kemiği küçük kemik Kürek kemiği kürek kemiğini görememek kırık kemik maden Makta mikta Oyluk Oyluk kemiği oyluk kemiğinin ağrıması oyluk kemiğinin kırılması Oynamak Paça paça çorbası Paça yemek parmaklarının kırılması Sedef sırt kemiği sırt kemikleri Topuk