Rüyada Kelle görmek

Kelle ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Askerlerin keşkek yemesi : Bir kimse rüyada birtakım askerlerin keşkek veya pişmiş kelle yediklerini görse, askerler arasında harp çıkar ve birtakım rütbeliler ölür.
Baş : Rüyada görülen baş, insanın reisliği, elinin altında bulunduğu efendisi ve sermayesidir.
Hayvan kemiği : Rüyada görülen hayvan kemiği, kemiğin kendisine nisbet edilen bir kimse tarafından meydana gelecek mala delalet eder.
Hayvan kemiği : Rüyada görülen hayvan kemiği: «O kemiklere de et giydirdik» (Sure-i Mü'min, ayet 14) mealindeki ayet işaretince rüya sahibi için elbise giymeye delalet eder.
Kelle : Bazan Ca. onu görmek, ölüme yahut sıkıntılara düşmeye, eğer sattığı kelle tanınmıyor yahut kılları ve boynuzları kanlı ise, alimlerin yok olması/a ve 'reislerin cimriliğine delalet eder. Özellikle onlara hakim ve satıcısı bulunan kimse tanınmıyor veya şiddet sahibi birisi ise, kelleci şehirlerinde kendileri için kıymet ve şerefli olan halkın reislerinin malikidir.

Pratik yeni tabir sistemi: Asker asker yemeği askere yemek vermek askerin kelle yemesi askerlerin yemeği Bacak Baş boynuzlu kelle But Hayvan kemiği inek kellesi Insan başı Kaburga Kafa Kan kanlı kelle keçi kellesi Kelle kelle yemek Kelleci Kemik Keşkek keşkek ikram etmek Kol koyun kellesi koyun kemiği kuzu kellesi kıllı kelle