Rüyada Ibadet görmek

Ibadet ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Arafat'ta vakfeye durmak : Rüyada Arafat'ta vakfeye durduğunu gören kimsenin, haline göre rütbe ve makamını hayırdan şerre veya şerden hayıra dönüşür. Bazen da o kimse, zevce veya mesken gibi şeylerden ayrılır.
farz namazı kılmak : Rüyada farz namazı kılan kimsenin, velayete veya reisliğe ya da emaneti yahut Allah'ın farz kıldığı şeylerden bir farzı yerine getirmesine, korku ve endişeden kurtulmasına delâlet eder.
Hervele : Rüyada yapılan hervele, Kabe'yi tavaf ve ziyaretin rükünlerindendir.
Itikaf : Rüyada itikaf, itikaf edilen yer üzerine delalet eder.
Manastır : Rüyada manastır gören kimse hasta ise, ölür ve dünya zevklerinden mahrum kalır.
Müzdelife : Bazen de, o kimse üzerinde bulunan borcu öder ve vadini yerine getirir.
Namazı kılmak : Rüyada vaktinde abdestli olarak ayakta, rükû ve secde yaparak kıbleye karşı farz namazı kıldığını gören kimse, hac gibi Allah tarafından farz kılınan bir şeyi veya zulmen birisinden aldığı malıya da birisine yaptığı borcu öder. Yaramaz ve çirkin işlerden sakınır.
Nurun meydana çıkması : Bir kimse rüyada nurun meydana çıkmasını ve Kur'ânı dinlemek gibi hak olan bir şeyi görmesi veya işitmesi, hidayete tâbi olmaya, batıl ve batıl sahiplerinden kaçınmaya, hastanın ölümüne delâlet eder. Kendi üzerinde olan hakkı eda, yolculuktan dönmeye delâlet eder.
Safa ile merve arasında sa'yetmek : Rüyada Safa ile Merve arasında hızlı hızlı yürümek, rüyayı gören kimse ile başkası arasında olan düşmanlığın iyiye dönmesine delalet eder.
Safa ile merve arasında sa'yetmek : Bazen de rüya sahibi sözünde adaletli ve doğru bir simsar olduğuna, yahut iki hanımı veya ana ve babası arasında adaletli davranmasına delalet der. Rüyayı gören hasta ise, hastalığından halas olur ve rızık kazanmak için çalışır.
Seytan taşlamak : Rüyada bu taşlan şeytana attığmı gören borcundan kurtulur, namaz ve orucunu yerine getirmesine delalet eder. .

Pratik yeni tabir sistemi: Abdest Abdestli Arafat Arafat'ta vakfeye durmak Ayakta Ayin Dua Farz Farz namazı gizli ibadet Hac Hacca gitmek Hak Hak olan şey Hervele Hızlı yürümek Ibadet inziva Itikaf Koşmak Kuran kuranı dinlemek Kıble Kıbleye dönmek Küçük taş Manastır merve Müzdelife Namaz Nur oruç ramazanda itikaf Rukü Safa Safa ile merve arasında sa'yetmek Secde susarak ibadet Süratli yürümek Tas tavaf taş atmak vakfe yapmak vakfeye durmak yanlız ibadet Yürümek şeytan taşlamak şeytana atılan taş