Rüyada Dalak balı görmek

Dalak balı ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Dalak balı : Rüyada görülen dalak balı, helal mirastır. Veya şirket tarafından mal veyahut rızıktır. Zira ona ateş dokunmamıştır.
Dalak balı : Rüyada önünde başka bir şeyle beraber konulmuş dalak balı gören kimsenin, şam yüce bir ilmi elde etmiş olduğuna ve halkın ondan o ilmi dinlemek, arzusunda olduklarma delalet eder.
Dalak balı : Eğer dalak balı yalnız olursa ganimetten alınacak helal mala, bardak içinde olursa, ganimetten toplu olarak helal mala delalet eder.
Dalak balı : Rüyada dalak balı yediğini ve üzerinde de sızma bal bulunduğunu gören kimse, anasiyle evlenir.
Dalak balı : Dalak balı, riya gibi bazı şeyleri ameline karıştırmaya; saf bal da, salih amellere delalet eder.
Dalak balı : Bazan da dalak balı, helal rızka, sahibinden gasbetmekle alınmış mala, hastalıktan şifa bulmaya veya rüya sahibinin yapacağı ya da kendisi için yapılacak şahitliğe delalet eder.
Dalak balı yedirmek : Rüyada dalak balını halka yedirdiğini gören kimsenin, güzel bir sesle Kur'an okuyacağına ve halkın bunu dinlerken daha fazla okumasını isteyeceklerine delalet eder.
Dalak balı yemek : Bazan dalak yemek, harpte şehit olacağına delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Bal bal ikram etmek bal yedirmek Bal yemek Çam balı Çam balı yemek Dalak Dalak balı hakiki bal halka bal yedirmek petek bal reçel yemek sızma bal Tatlı yemek yanlız bal yemek şeker balı