Rüyada Çocuk görmek

Çocuk ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Akika kurbanı kesmek : Rüyada doğan çocuk için kurban kesmek, kayıp bir kimsenin gelmesine veya bir hastanın sıhhat bulmasına ya da bir hapisin kurtulmasına delalet eder.
Baliğ olmuş çocuğa rastlamak : Bir kimse rüyada baliğ olmuş bir çocuğa rastladığını görse, o kimse için izzet ve şerefe delalet eder. Bu rüya tabirce baliğ olan o çocuğun anası hakkında, babasından daha iyidir.
Bebek Görmek : Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, üzüntüye, kedere, cahil halka ve oyun oynayan kimselerle idare etmeye delalet eder.
Çocuğun avlanması : Küçük çocuğun av avlaması, ilim veya sanat öğrenmesine ya da babasının mirasına kavuşacağına delalet eder.
Çocuğun soluması : Çocuğun rüyada uzun uzadıya soluması, kendisine üzüntü getirecek bir iş yapmasına delalet eder.
Çocuğunda kabarcık olması : Çocuğunun vücudunda kabarcık olduğunu gören kimsenin çocuğuna ait olan malm çoğalmasına delalet eder, dediler.
Çocuğunu kaybetmek : Rüyada çocuğunu kaybeden kadını görmek, ferahlığa, sevince ve yüceliğe delalet eden bir mahzunluktur. Bazan bu rüya evlad ve ananın kaybolmasına delalet eder. Zira insan bu şekilde çağrılır.
Çocuğunun büyük adam olması : Bazı tabirciler, küçük bir çocuğu olan kimse, o çocuğun büyük bir adam olduğunu görse, o kimsenin güç ve kudretine delalet eder, dediler.
Çocuğunun şefaat etmesi : Çocuğunun kendisi için şefaat ettiğini gören kimsenin, onunla menfaatlenmesine veya onun tarafından kendisine bir faide gelmesine delalet eder. Başkası hakkında şefaat etmesinin tabiri de böyledir.
Çocuk : Rüyada görülen çocuk, başlangıçta sadakat, sonra düşmanlık izhar eden zayıf bir düşmandır.
Çocuk taşımak : Rüyada çocuğu arkasına almak, üzüntü ve kederdir.
Çocuk taşımak : Rüyada doğmuş çocuğu yüklenmek, o çocuk için rahata ve yüklenen kimse için de çetinlik ve meşakkata delalet eder.
Çocuk yüzü gibi : Hanımı hamile olan bir kimse yüzünü çocuk yüzü gibi görse, hamım kendisine benzeyen bir oğlan çocuğu doğurur.
Çocuklar doğurmak : Bir kimse rüyada birtakım çocukları doğduğunu görmesi, üzüntü ve kedere delalet eder. Çünkü çocukları terbiye etmek için birtakım güçlüklere katlanmak gerekir.
Ergen çocuk : Rüyada buluğ çağına ermiş çocuğu görmek, izzet ve kuvvete delalet eder.
Ergene yakın çocuk : Buluğ çağına yakın bir çocuğu görmek, müjdedir.
Güzel çocuk : Etrafı kuşatılmış bir şehirde ıstırap içinde bulunan insanlardan birisi rüyada, güzel yüzlü ve erginlik çağına yaklaşmış bir çocuğun şehre girdiğini veya gökten indiğini ya da yerden çıktığını görse, kurtuluşun yaklaştığını ve o şehir halkının üzüntüden kurtulmalarına delalet eder.
Kitap tutan çocuk : eğer kitap erkek çocuk elinde olursa, müjdedir.
Küçük çocuk : Eğer anlatılanların hiç birisi yoksa, görülen küçük çocuk, üzüntü ve kederdir.
Küçük çocuk doğurmak : Bir kimse rüyada küçük bir çocuğu doğurduğunu görse, o kimsenin dünyaca ilerlemeye, üzüntü ve keder çekmesine delalet eder.
Okul çocuğu : Kur'an okumayı önceden bilen bir kimsenin rüyada okula giden bir çocuğu olduğunu görmesi, günahından tevbe etmesine delalet eder.
Tüysüz çocuk : Tüysüz bir çocuk olduğunu gören kimse, anası tarafından mirasa kavuşur.
yaşlı kadın çocuk olursa : Rüyada yaşlı kadının çocuk olduğunu görse, kıtlık sona erer.

Pratik yeni tabir sistemi: Akika kurbanı anne olmak annelik Arkasına almak avcı çocuk Avlanmak Bebek Bebek taşımak Buluğ çağı cilt hastalığı çocuğa rastlamak çocuğun başarılı olması çocuğun şefaatçi olması Çocuğunu aramak Çocuğunu kaybetmek çocuğunun hastalanması Çocuk Çocuk taşımak Çocuk yüzü Çocuklar Çocukluk Derilerinin soyulması Doğum doğum yapmak Doğurmak ebe Ergen Ergen çocuk Ergenlik Ergenlik çağı Erkek çocuk Genç Güzel çocuk Götürmek Ihtiyar Kabarcık Kadın kaybetmek Kitap Kitap tutmak Kocakadın kucağına çocuk almak Kurban kesmek Küçük çocuk Kız Kız çocuk nefeslenmek Oğlan Oğlan çocuk Oğul Okul çocuğu Sehre girmek soluk almak soluklanan çocuk Solumak Sırtlanmak Sırtına almak sırtına çocuk almak Tavassut Taşımak Tüysüz çocuk Ufak çocuk Velet Yaşlı kadın yeni doğan bebek Yeni doğmuş çocuk yenidoğan çocuk Yük Yüz şefaat