Rüyada Çağırmak görmek

Çağırmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Birini anlaşmaya çağırmak : Rüyada borç ödeme olmadan tanıdığı veya tanımadığı bir kimseyi sulh yapmaya çağırdığını görse, o kimse sapkınlık içinde kalmış bir kimseyi hidayete çağırır.
Çağrılmak : Rüyada birisi tarafından çağrıldığını gören kimse, rezil kimselerle sohbet eder.
Çağırıcı : Rüyada nida edip çağıran birisini işitmek: «(Sanki) onlar uzak bir yerden çağrıyorlardır.» (*) mealindeki âyet işaretince yolculuğa delâlet eder.
Doğan çağırmak : Bir kimse rüyada doğanı çağırdığını görse büyük bir oğula nail olur. Eğer o kimse sultan ailesinden ise saltanata nail olur.
Nida etmek : Rüyada nida etmek, (Sanki) onlar uzak bir yerden çağırılıyorlar.» (Sure-i fussüet, ayet 44) mealindeki ayet gereğince, onu duyan kimse için günaha delalet eder.
Uzaktan çağrılmak : Eğer uzak bir yerden çağrılsa: «(Sanki) onlar uzak bir yerden çağmlıyorlurdır.» (**) mealindeki âyet gereğince, Allah (C.C.)'a isyan eder.(**) Sûre-i Fussilet, âyet 44.
Valinin çağırması : Rüyada vali tarafından çağrıldığını gören kimse, büyük bir memuriyete atanır.

Pratik yeni tabir sistemi: anlaşmak bağıran adam Bağırmak barışmak Başkan Çağrılmak Çağırmak Çağırıcı Doğan kuşu Kaymakam kuş çağırmak Musalaha nida Nida etmek seslenmek sulh sulh yapmak tellal Uzaktan çağrılmak Vali valinin çağırması