Rüyada Banyo yapmak görmek

Banyo yapmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ceyhun nehrinde yıkanmak : Ceyhun nehrinde yıkandığını gören kimseye Allah Teala Hazretleri büyük bir mülk verir, yahut o büyük mülke yakınlık peyda eder. Üzüntülü ise üzüntüsü gider, borçlu ise borcunu verir. Mahzun ise hüznü gider, esir ise serbest bırakılır, fakirse Allahu Teala zengin eder, alimse ilmi artar, köle ise azat edilir.
Cünüp olup su bulamamak : Cünüp olduğu halde yıkanmak için su bulamadığını gören kimse, arzu ettiği dünya ve ahiret işlerinde güçlüğe düşer.
Hamam otu sürünmek : Rüyada hamam otu sürünüp yıkandığını gören borcundan halâs olur, üzüntülüyse üzüntüsü gider. Korktuğu şeyden emin ve hastalığından şifa bulur. Köle ise, azad edilir. Eğer hacca gitmemiş ise, hac nasib olur.Bu tâbirlerin nepsi, sürdüğü hamam otu kıllarını dökerse; kıllarını dökmezse, devamlı üzüntüye ve rüya sahibi için tamamlanmıyan bir hususa delâlet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: ağda ağda yapmak bacaklarını temizlemek Banyo yapmak cenabet Ceyhun nehri Cünüp Cünüp olmak duş almak epilasyon Hamam otu kollarını temizlemek Nehir nehirde yıkanmak soğuk suyla yıkanmak Su Su aramak Su bulamamak susuz kalmak temizlik Yıkanmak