Rüyada Arpa görmek

Arpa ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Arpa : Arpa, hayıra işarettir.
Arpa : Rüyada arpa görmek, az bir meşakkatla elde edilecek helal rızka delalet eder.
Arpa : Bazı tabirciler arpa, beden sağlığıyla meydana gelecek maldır, dediler.
Arpa almak : Arpa aldığını görenin, alim bir çocuğu olur. Ancak o çocuğun ömrü kısa olur.
arpa almak : Rüyada satıcısından arpa almak, büyük bir mülke, zamanında arpa biçmek, onunla hac ve zekatın ifa edilmesi lazım gelecek bir malın eline geçeceğine delalet eder.
Arpa da yürümek : Arpa üzerinde veya arpa ekili bir yerde yürüyen kimse cihadda bulunur.
arpa ekmek : Rüyada arpa eken kimse Allah'ü Teala'nın rızası olan işi yapar.
arpa ekmek : Rüyada arpa ekmek, kulların ibadetleridir.
arpa ekmek : Arpa ektiğini gören kimsenin, karlı bir ticaretten artan ve büyüyen bir mal yığacağına veya beden sağlığı ile beraber mamur bir şehre vali olacağına ya da padişah tarafından o kimseye bir hayır dokunacağına delalet eder.
Arpa satıcısı : Arpa satıcısını görmek, dünyayı sevip ahireti unutmaya delalet eder. Sattığı şeyden para alır veya bir şey karşılığında satarsa bunda bir beis yoktur.
Arpa unundan hamur yapmak : Arpa ununu hamur ettiğini gören kimsenin mümin olduğuna ve velayetine ve düşmanlarına zafer bulmasına delalet eder.
Buğday ekip arpa bitmesi : Buğday ekip arpa bittiğini gören kimsenin görünüşü içinden hayırlıdır. Kan bittiğini görse faiz yer.
Buğday satmak : Rüyada buğdayı arpa karşılığında sattığını gören kimsenin, Kur'an-ı unutarak şiirle meşgul olduğuna delalet eder.
Buğday ve arpa almak : Eğer buğday ve arpa satın alır ve parasını görmeyerek öderse, onlar zengin, geçimlerinde mutmain ve Allah Teala'ya hamd ve şükreden kimselerdir.
Buğdayı arpa ile değiştirmek : Buğdayı verip bedelinde arpa aldığını gören kimse, Kur'anı şiir ile değişir.
Ekin ekmek : Bir kimse rüyada ekin ektiğini görse hanımının hamileliğine delalet eder.
Kalbur : Saçı arpa ile tabir edersek, kalbur da tarak ile tabir edilir. Çünkü kalbur, arpanın tozunu giderdiği gibi tarak da saçta olan toz ve kiri giderir.
Yaş ve taze arpa bolluğu : Yaş ve taze arpa bolluğu, hayırlı haber istemeye, sıhhat ve afiyete delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Almak Alışveriş Arpa Arpa almak arpa biçmek Arpa bitmesi Arpa çıkması arpa ekmeği arpa ekmek arpa satmak arpa satıcısı Arpa tarlası Arpa unu Arpalar Bol arpa Bolluk Buğday buğday almak Buğday ekmek Buğday satmak buğday unu Çift sürmek Çiftçilik Çok arpa Değiş tokuş Değiştirmek Dövücü Ekin Ekin ekmek Elemek Hamur hamur yoğurmak Harman Harman kaldırmak kalbur kalburdan geçirmek Kan Kan bitmesi Kan çıkması para vermek para ödemek Saç Satmak Satıcı Satın almak Tahıl Tahıl ekmek Takas Takas yapmak Tarla Tarlada yürümek Taze arpa Ticaret Tüccar Yaş arpa Yürümek Zere