Rüyada Ağrı görmek

Ağrı ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Baş ağrısı : Rüyada başının ağrıdığını gören kimse, Cenab-ı Hakkm «Artık içinizden kim hasta olur, yahut başından (Yara, ağrı gibi) bir eziyeti bulunursa ona oruçdan, ya da sadakadan yahut da kurban olan (biriyle) fidye (vacip olur)» (Surei Bakara, ayet 196) mealindeki ayetin ifade ettiğine göre, o kimsenin tevbe ve Istiğfar edeceğine veya sadaka vereceğine yahut hayırlı bir amelde bulunacağına ve yapmakta olduğu günahlardan tevbe edeceğine delalet eder.
Belinin ağrıması : Rüyada belinde hastalığı ve ağrı bulunduğunu ve belkemiğinin demirden olduğunu gören kimsenin belinin ağrısı kesilir.
Dalağının ağrıması : Dalağının ağrıdığını gören kimse, aile ve kendisinin geçim kaynağını kötüye kullanır.
Diş ağrıması : Rüyada dişlerinden birisinin ağrıdığını gören kimse o dişin temsil ettiği akrabasından kötü bir söz işitir, veya o akrabası ona dişindeki ağrının şiddeti kadar bir muamele yapar.
Göz ağrısı : Rüyada görülen göz ağrısı geçim darlığı, güçlük, unutkanlık veya dince noksanlıktır.
Iç ağrısı : Rüyada hissedilen iç ağrısı, kadın için doğum sancısına delalet eder.
Omuz ağrısı : Rüyada omuzda hissedi>en ağrı, rüya sahibinin eli ile kazandığı şeyde yaramazlık yapmasına delale* eder.
Oyluk kemiğinin ağrıması : Rüyada oyluğunda ağrı olduğunu gören kimse, kabilesi hakkında fenalık eder.
Siş yada ağrı için yağlanmak : Rüyada şiş veya ağrı için yağlanmak şahısların arasım bulmağa, evlilik sebebiyle mihirleri yanında tutmağa yahut silah üzerine akit yapmaya delalet eder.
Sol ayağının kırılması : Kızı olan kimse bu durumları sol ayağında görse, o kimsenin kızım isterler ve o da vermek ister. Eğer kızı yoksa bir kızı olur.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağrı Aksaklık Ayağının ağrıması ayağının kopması ayağının kırılması Ayak Baş Baş ağrısı Bel ağrısı bel fıtığı Bel kemiği Dalak dalak ağrısı Diş Diş ağrıması Dişler doğum sancısı Göz Göz ağrısı gözünün ağrıması Hastalık Iç ağrısı Insan dişi Karın ağrısı Kemik kemik ağrısı mide ağrısı migren Omuz Omuz ağrısı Oyluk Oyluk kemiği oyluk kemiğinin ağrıması rahim ağrısı sancı Sol ayak Sürülecek yağ vücudunu yağlamak yağ sürmek yağla tedavi Yağlanmak şişlik