Rüyada ağda yapmak görmek

ağda yapmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Başkasına hamam otu sürmek : Bir kimseye başka bir insan hamam otu sürse, o kimse rüyayı göreni, şerri ile helak eder ve malını giderir.
Hamam otu sürünmek : Rüyada hamam otu sürünüp yıkandığını gören borcundan halâs olur, üzüntülüyse üzüntüsü gider. Korktuğu şeyden emin ve hastalığından şifa bulur. Köle ise, azad edilir. Eğer hacca gitmemiş ise, hac nasib olur.Bu tâbirlerin nepsi, sürdüğü hamam otu kıllarını dökerse; kıllarını dökmezse, devamlı üzüntüye ve rüya sahibi için tamamlanmıyan bir hususa delâlet eder.
Kasığına hamam otu sürmek : Rüyada sünnet yerine hamam otu sürünmekle kasığının kılları dökülse ferahlığa kavuşur. Kasığındaki kıllar dökülmediyse üzerine borç birikir ve çok mahzun olur.
Kıllarını temizlemek : Hamam otunun, bazı kıllarını traş edip bazısını etmediğini gören kimsenin, mal ve devletinin bazısı gidip bazısının da kalmasına delâlet eder.
Vücuduna hamam otu sürmek : Yüzünden başka cesedine hamam otu sürdüğünü gören, vefat eder.

Pratik yeni tabir sistemi: ağda ağda yapmak ağdacı bacaklarını temizlemek Banyo yapmak duş almak epilasyon Hamam otu Hamam otu sürünmek kasığını temizlemek kollarını temizlemek kıllarını temizlemek penisini temizlemek temizlik tüy almak Vücudunu temizlemek Yıkanmak