Rüyada Yılan görmek

Yılan ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Uçkurun yılan olması : Uçkurunun yılan olduğunu gören kimsenin hanımının akrabalarından birisi kendisine düşman olur.
Yılan derisi gibi olması : Eğer kendi cesedinin yılan cesedi gibi olduğunu görse, düşmanlığından gizleyip sakladığı şeyi açıklar.
Yılan tutan : Rüyada yılan tutan kimseyi görmek şerli kimselerle geçinmeye, buğz ve düşmanlığını gizli tutarak düşmanı idare etmeye delalet eder.
Yılan tutan : Yanında yılan cinsinden bir şey olmayıp, ipek böceği olursa ve rüya sahibi de isyankar ise tevbesine, fakir ise zenginliğine delalet eder.
Yılan tutan : Bazen de rüyayı gören kötü bir sanattan iyi bir sanata geçer.
Yılan tutan : Bazen de yılan tutan kimseyi görmek birisinin ardısıra gidip izine düşen kimseye, iğne, kılıç ve bıçak gibi dürtücü ve acıtıcı şeyleri yapan sanatkara delalet eder.
Yılan ve akrep sokması : Bir kimseyi rüyada yılan, akrep ve bunlardan başka hayvanların sokması, o kimsenin mahsurlu ve memnu olan bir şeyi yapmasına delalet eder.
Yılancı : Eğer yılancının yanında yılanlar varsa ve rüyayı gören de hasta ise ömrünün uzun olmasına delalet eder.
Yılanlara afsun : Yılanlara afsun okuyan kimseyi görmek, yalancı kimseye delalet eder.
Yılanı tedavi etmek : Rüyada yılana ilaç yaptığını ve kemiklerini sardığını gören kimse, zalimlerin yaptıkları zulümlerine yardım eder.
Yılanın konuşması : Rüyada bir yılanın kendisine güzel bir söz söylediğini gören kimse, bir düşmanından hayır ve sevince erişir. Bu durumdan halk da taaccüp eder.
Zehirli hayvanın ısırması : Bir kimseyi rüyada zehirli bir hayvanın ısırması, o kimsenin kötü bir söz işitmesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: akrep akrep sokması Alçı Beden böcek sokması Ceset Çimdiklemek Deri Efsun Efsun okumak Hayvan ilaç yapmak Ipek Ipek böceği kemikleri sarmak konuşan yılan Koza Sokmak Sınıkçı Söz Uçkur Uçkurun yılan olması Vücut ısırılmak Yılan yılan derisi Yılan gösterisi yılan sokması Yılan tutan Yılan tutmak yılan ısırması Yılan öldürmek yılana ilaç yapmak Yılancı Yılanla konuşmak Yılanlar Yılanlarla konuşmak zehirlenmek zehirli hayvan Zehirli hayvanlar örümcek ısırması