Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Ihya Sözlügü
Ansiklopedilerimiz
Sponsorlu bağlantılar
Secme Konular
· Rüyada Yeşillik görmek
· Rüyada Çıplak kadın görmek
· Rüyada Toz şeker görmek
· Rüyada Burun kanaması görmek
· Rüyada Insan kesmek görmek
· Rüyada Ölü görmek
· Rüyada Merdivenden inmek görmek
· Rüyada bok görmek
· Rüyada Bayram şekeri görmek
· Rüyada yırtık çorap görmek
· Rüyada Çeyrek altın görmek
· Rüyada Evi su basması görmek
· Rüyada Seker yemek görmek
· Rüyada Beyaz diş görmek
· Rüyada Askere gitmek görmek
· Rüyada cinsel organ görmek
· Rüyada Başbakan görmek
· Rüyada Çürük diş görmek
· Rüyada Yangın görmek
· Rüyada çocuk uyutmak görmek

Seyyid Süleyman
· Panzehir görmek
· tepilmek görmek
· biley görmek
· Lambalar görmek
· savaş safı görmek
· Mensur çiçeği görmek
· yemin keffareti görmek
· bozguna uğramak görmek
· turna eti görmek
· Bölük görmek


Rüya Tabirleri     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z


Merak ettiğin TÜM sorulari sormak için tıkla

Rüyada Yemek görmek

Yemek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Yemek
Altın tabaktan yemek : Ancak yemek yediği kap, altın ve gümüş gibi haram olan şeylerden ise, bu rüya haram mal ve çok borca delalettir.
Aslan etinden yapılmış tirid : Tirid eğer yırtıcı hayvan ve arslan etinden yapılmışsa, istemeyerek ve korku ile zalim bir kavmin valiliğine delalet eder. Eğer bu tirid yağlı olursa hayata ve haram menfaate delalet eder.
Başkasından yemek : Yemeği başkasının eliyle yediğini gören kimse namuslu ve kanaatkar olarak Allah'a itimad ve tevekkül ile rızıklandırılır.
Bazen de rüyayı gören hasta olur, kendisi yemek yemeden aciz olur.
Bir çanaktan tirid yemek : Bir çanaktan tirid yediğini gören kimse yediği tirid kadar ömrünün gitmesine, tiridden arta kalanı da, geriye kalan ömrüne, yenen ile geri kalan müsaviyse ömrünün yarısının gidip yarısının kalmasına, hiç geri kalmamışsa ömrünün bitmesine delalet eder.
Çamur yemek : Çamur yediğini gören kimse, ondan yediği miktarca mal yer.
Çanak dolusu tirid : Çanak ve tabak dolusu tirid veya yağlı bir şey görse, o tabak geniş dünyadır.
Çiğnediğini yutmak : Çiğnediği şeyi yuttuğunu görmesi borcunun acele istenmesidir.
Helva yemek : Öyle bilesin ki, yemekle hastalığı artıran her tatü şeyi rüya/la yemek, hastalığın ziyadeliğine delâlet eder.
Kalabalıkta yemek : Insanlar arasında yemek yemek, şöhrettir.
Kara sinek yemek : Kara sineği yediğini gören kimse, helal olmayan bir malı yer.
Karışık yemek : Karışık şeylerle pişmiş yemeği görmek, hastalıktır.
Kavut : Rüyada kavut görmek, yolculuğa, takvaya ve perhiz etmeye delalet eder.
Kavut : Bazan da kavut kaybolmuş şeyi bulmaya delalet eder.Unun, sütten içilen veya yenen şeyin tabiri de kavudun tabiri gibidir.
Kavut : Rüyada görülen kavut, rüya sahibinin dininin güzelliğine ve kara yolu ile yolculuk yapmaya delalet eder.
Keçi eti yemek : Onun etini yediğini görse, mezkûr melikin adamından eline mal geçer.
Kıyma : Rüyada bir kimseyi kıyma yemeğine davet etse, davet eden kimse davet ettiği kimseden bir adamı ezmek için yardım ister.
Köstebek eti yemek : Köstebek etini yiyen kimse fasık birinin gıybetini yapar.
Mahzende çöp ve toprak olması : Rüyada mahzendeki yemeğin çöp veya toprak olduğunu görse hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer. Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider.
Mantar yemek : Rüyada yer mantarı yediğini gören kimse helalından mal kazanır.
Mushaf yapraklarını yemek : Rüyada mushafm yapraklarmı yiyen kimse, rüşvet yer. Halktan birisi kendisini mushafın yaprak ve satırlarım yediğini görse, o kimse Kur'an okumakla geçimini sağlar. . Mushaf kişinin nail olacağı hikmettir.
Paluze yemek : Bir kimse rüyada paluze yediğini görse, o kimsenin avcılıkk geçimini sağladığına veya sevinçli olarak ganimete erişeceğine delalet eder.
Sağ eliyle yemek : Sağ eliyle yemek yediğini gören sünnete uyar.
Serçe eti : Eğer serçe kuşu etiyle pişirilmiş olursa, o şahsın melik veya sultan tarafından ihtiram edilmeye, ferahlık, sevinç ve vücut sıhatlığı ile halkın ileri gelenlerine hükmetmesine delalet eder.
Sol eliyle yemek : Sol eliyle yem'k yemek ise düşmana itaat, dosta cefadır.
Tek başına çıplak olmak : Bir yerde tek başına çıplak olduğunu görse, o kimsenin düşmanı onun bir hatasını araştırır. Ancak maksadına kavuşamaz.
Yağlı tirid yemek : Yağlı bir tirid yediğini gören kimse, tiridin yağlılığı nisbetinde menfaatlı bir işe başlar.
Yağlı ve hoş olmayan tirid yemek : Eğer yağlı, temiz ve hoş olmayan bir tiridi görüp onun hepsini yediğini ve bundan da müsterih olduğunu görse, o kimse yolculuk ve fakirlikten dolayı ölümü arzulamasına delalet eder.
Yağsız tirid yemek : Yediği tirid yağlı değilse, menfaatsız bir işe başlamasına delalet eder.Gördüğü tiridin çok yağlı olduğunu fakat onu yemeye muktedir olamadığını gören kimse, biriktirdiği malın başkaları tarafından yenmesine delalet eder.Eğer o tiridi tükenmemesi için yemiyorsa, o kimsenin çok nimeti olup ve temiz bir hayat yaşadığına ve ölümünden korkan bir insan olduğuna delalet eder.
Yaş buğday yemek : Rüyada yaş buğday yemek, ibadet cihetiyle iyiliğe delalet eder.
Yemeği hazmetmek : Bir kimse rüyada yediği yemeği hazmettiğini görse, o kimsenin san'atında çalışkan ve ihtimam göstermesine delalet eder.
Yemeğine temiz birşey ilave etmek : Bir kimsenin rüyada yemeğine, temiz ve helal bir şeyin ilave edildiğini görmesi, kolaylıkla elde edilecek rızka delalet eder. Ilave edilen şey temiz ve helal değilse, tabiri böyle değildir.
Yemek Çiğnemek : Yiyeceği şeyi çiğnediğini görmek, kazanç ve işini benimsemeyerek hafife almaktır.
Yemek daveti : Rüyada yemeğe davet, hayır için toplanmaya delalet eder.
Yemek yedirmek : Rüyada yemek yedirmek veya hayırlı bir iş için birisini teşvik ettiğini görmek, fasıkın tevbesine yahut kendisinde büyük bir nasip olan Peygamberimize uymada devam etmeye delalet eder.
Yemek yemek : Keşkek ve bulamaç yemekleri hariç diğer yemekleri yemek, rızıktır.
Yoğurt kurusu : Rüyada görülen yoğurt kurusu ve her beyaz yemek, rızıktır.

ihya.org yeni tabir sistemi: Altın çatal Altın kaşık Altın tabak Altın tencere aslan eti beyaz yemek Buğday buğday unu Buğday yemek bulamaç Çamur Çamur yemek Cenaze yemeği Çiğnediğini yutmak Çiğnemek Çiğneyerek yemek Çok tirid çorba Çıplak Çıplak olmak Çıplaklık Çöp çöp yemek dağ keçisi Davet dolu tabak Düğün yemeği Dönerci Ekşili çorba et yemeği Et yemek Etli tirid fasulye Gümüş çatal gümüş kaşık Gümüş tabak Gümüş tencere Hasta Hasta olmak hayırlı işe teşvik Hazmetmek Helva Helva yemek Iftar yemeği Ikram etmek Ilave etmek Insanlar jöle yemek kağıt yemek Kalabalık Kara sinek Karışık yemek Kavut kavut çorbası kavut yemeği kebab Kebabcı keçi eti yemek keçi yemek Keşkek kuran yapraklarını yemek kuran yemek kuru Kuş eti kuş eti çorbası Kıyma kıymalı yemek köfte ikram etmek Köstebek köstebek eti köstebek yemek Lokanta Mahzen mantar yemeği Mevlüt yemeği Misafir muhallebi yemek Mushaf yemek Mushaf-ı şerif nohut Otel Paluze Pastane pelte yemek Pişirmek Rağbet ettirmek Restaurant Sağ el Salata serçe serçe çorbası serçe eti Sinek yemek Sol el Sünnet yemeği sütlü içeçek sütlü tatlı Tatlı Tatlı yemek Tek tek başına Tirid Tirid çanağı tirid saklamak tirid tabağı tirid yemek tirid yememek Topluluk Toprak Toprak yemek tuz ekmek Un un kavurmak yağlı tirid yağlı yemek Yağsız tirid yalnız Yaş buğday Yedirmek yemeğe baharat koymak yemeğe su koymak yemeğe tuz katmak yemeğe yağ koymak Yemeği hazmetmek yemeği sindirmek Yemek Yemek daveti Yemek masası yemek pişirmek Yemek sofrası Yemek yedirilmek Yemek yedirmek yemek yemek Yemekhane Yer mantarı Yoğurt Yoğurt kurusu yutmak yırtıcı hayvan eti yöresel yemek Zehir Ziyafet


RÜYA TABIRLERINDE ARAMA YAP
Aranacak Kelime:
* Arama yaparken kücük harf ile yaziniz!!
Birden çok kelime aramasi için aralarina bosluk birakip yaziniz (okul defter kitap abi kardes nine abla) gibi1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

Rüya Rüya Tabirleri Rüyalar Dini Rüya Tabirleri
Islami Rüya Tabirleri Rüya Tabiri Rüya Yorumu online rüya tabiri
Tabirler rüya sözlük dini rüya yorumlari rüya tabir et islama göre rüya tabiri rüya kitabi

· Rüyada Yemek · Rüyada Yaşlı · Rüyada Diş çıkması · Rüyada bal yedirmek · Rüyada Memur olmak · Rüyada keçi boku · Rüyada toprağı silkelemek · Rüyada vaad · Rüyada yumuşak yer · Rüyada ağaçta kavun çıkması · Rüyada meleklerle konuşmak · Rüyada Çamur · Rüyada Iple boğulmak · Rüyada Asker gelmesi · Rüyada Açılmak · Rüyada Ev · Rüyada Gömlek yakası · Rüyada Apartman · Rüyada Kara sinek · Rüyada Açık gezmek · Rüyada Kabir azabı · Rüyada deodorant · Rüyada Diri diri gömülmek · Rüyada parmakta sivilce çıkması · Rüyada çırak · Rüyada eğe · Rüyada Hatiplik · Rüyada Yalı · Rüyada yasemin yağı · Rüyada Fakih

Yemek yorumu Rüyada Yemek Rüya tabiri Yemek Rüya tabirleri Yemek Yemek Rüyada Yemek görmek Yemek tabiri Rüya yorumu Yemek Rüya Yemek Yemek rüya tabiriGoogle
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber