Rüyada Tamir etmek görmek

Tamir etmek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bina yapmak : Bazıları demişlerdir ki, «bir kimse kendisini bina yapıyor görse, o kimse akrabalarım, dostlarını ve askerleri toplamaya delalet eder.
Rüyayı gören sultan ise devletinin dönmesine, ferah ve sevincinin şümulüne, kuvvetinin fazlalığına, binanın yüksekliği ve sağlamlığı nisbetince, işlerinin yüceliği ve kaderinin ali olmasına delalet eder.
Eski bina yenilemek : Eski bir binayı bir alim için yenilediğini görse, o alimin hayatını yenilemeye delalet eder.
Firavun ve zalim için binayı yenilerse onların gidişatlarını yenilemeye delalet eder.
Mızrağın kırılması : Eğer mızrak sultanm olur ve kırılırsa, onun saltanatında üzüntü ve kederin meydana gelmesine ve bir düşmanın saldırısına delalet eder. Bu tabir mızrağın kı-rılcuğı ve yapılması mümkün olmayarak atıldığı zamandır, Eğer yapılması mümkün olur ve onu yapmaya da teşebbüs ederse, onun elinde iyileşeceği bir hastalığa yahut da işten azl edilmesi yakın olup, somadan halini düzeltmeye delalet eder.
Ufaltılan şeyler : Bir maslahattan dolayı ufaltılan her şey, rahata, şer için kazanca, düşmanlığa veya iyiliği umulan şeylerin fesadına delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Bina Çalışmak Değiştirmek düzeltmek Dövücü Eski bina Eski ev Ev Ev yapmak Gökdelen Imar Imar etmek Inşaat Inşaatta çalışmak Küçültmek kırık mızrak Mızrak mızrak kırmak Onarmak Restorasyon Restore etmek süngü Tamir etmek ufaltmak Yenilemek Yüksek bina