Rüyada Silah görmek

Silah ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Asker silahı : Askerin elinde kamçı, ok ve yay görenin güzel olmasına delalel eder.
Cehenneme girmek : Cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse, fuhuş, kötü ve yaramaz konuşur.
Mızrak : Rüyada görülen mızrak hanıma, çocuğa, doğru şahitliğe veya yolculuğa delalet eder.
Mızrakçı : Mızrakçıyı görmek, ırz ve namus hakkında kötü söylemeye haram kazanca delalet eder. Eğer rüya sahibinin, birisi ile düşmanlığı varsa ona galip gelir.
Mızrakçı : Mızrakçı büyük bir vilayette melikin benzeri olan selahiyetli ve orada halkı birbirlerine yardım etmeye teşvik eden kimsedir.
Mızrakçı : Mızrakçı, münafıkları terbiye ve ıslah eden ve eğri kimseleri terbiye eden adamdır.
Mızrakçı : Mızrakçı şair, katibe ve kardeşlerine yardımcı, arkadaşlarına iyilik eden kimseye delalet eder. Çünkü mızrakçı ile mühim olan şeyler ve çok ganimetlere kavuşulur.
Mızrakla vurmak : Rüyada mızrakla vurmak, baş gösterecek belaya karşı mal ve askerler ile müdafaa etmeye, bazen de bu rüya dini tenkid ve hayır sahiplerini istihza etmeye delalet eder.
Silah atmak : Öldürmeyi kastetmeksizin bir kuşa veya bir sığıra silah attığını gören kimse, bir kadm veya bir cariyeye iftira eder.
Silah satıcısı : Rüyada silah satan veya onu yapanı görmek zalim ve kahredici bir sultandır.
Silahla çarpışmak : Bir kimse rüyada bir kavmi silahla birbirleriyle çarpıştıklarını görse, o yerde veba veya hastalık zuhur eder.
Silahla savaşmak : Kendisini silah ile beraber harp ediyor görse, namazını kılan, zekatını veren gayretli bir Müslüman olduğuna delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: ateş etmek atış talimi Avlanmak çarpışmak Cehennem Cehenneme girmek Cihad Dipçik iki topluluğun savaşması Kalaşnikof Kamçı kuş vurmak kuşa ateş etmek kılıç Kılınç Kılınç çekmek Mızrak mızrak satıcı mızrak yapan Mızrakçı Mızrakla vurmak Ok Ordu Otomatik silah Saldırmak Satıcı Savaş Savaşmak Silah Silah çekmek silah fabrikası Silah kullanmak Silah satan silah satıcısı silah ustası silahlanmak Silahlı asker sığıra ateş etmek süngü Tabanca Tank Top Tüfek Uzi Vurmak Yay