Rüyada para vermek görmek

para vermek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Borç ödemek : Borcunu ödediğini, bir hakkı eda ettiğini gören akrabalarını ziyaret eder veya bir yoksulun karnını doyurur.
Buğday ve arpa almak : Eğer buğday ve arpa satın alır ve parasını görmeyerek öderse, onlar zengin, geçimlerinde mutmain ve Allah Teala'ya hamd ve şükreden kimselerdir.
Mal vakfetmek : Rüyada bir kitap veya bir ev ya da bir mal vakfettiğini gören kimse, günahkarsa tevbe edeceğine, sapıklıkta ise hidayete erişeceğine, Bazen de isminin onunla anılacağı bir çocuğu olmasına delalet eder. Sayet, domuz, içki veya put vakfetse o kimsenin haram mal ile Allah (C.C.)'a yaklaşmayı, baskı ve zulüm yaparak halka hakim olmayı arzu etmesine delalet eder.
Taksitle alışveriş yapmak : Rüyada peşin para ile veresiye mal aldığını görmek, ölçü veya miktarını beyan veya bir şeyin iyilik ve kötülük vasfını tayin etmekle muayyen rızkı yenilemeye delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Alışveriş Alışveriş yapmak Arpa Arpa almak Borç Borç ödemek Buğday buğday almak Dövücü ev bağışlamak hayır yapmak hibe etmek Kitap bağışlamak para vermek para ödemek Peşin para ile veresiye mal almak sadaka taksit taksit yapmak taksitle araba almak taksitle elbise almak taksitle ev almak Vakfetmek zekat ödemek