Rüyada Kayıp görmek

Kayıp ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bayramda kayıp bulmak : Herhangi bir şeyini kaybeden bir kimse, rüyada bayram gününde bulunduğunu görse, kaybettiği şey eline geçer.
Dişi koyunun kaybolması : Dişi koyunun evinden çıktığını veya kaybolduğunu yahut çalındığını gören kimse, hanımından ayrılır.
Düşen dişlerin kaybolması : Bütün dişlerinin düştüğünü ve gözünden kaybolduğunu gören kimsenin akranlarının ölümüne ve aile halkının hastalanmasına delalet eder.
Kaybolan kişinin nöbet yada cihaddan dönmesi : Hastanın yahut kaybolmuş kimsenin nöbetten yahut cihattan döndüğünü ve şehrine girdiğini görmesi, hastanın hastalıktan iyileşmesine, kaybolmuş adamın da şehrine dönmesine delâlet eder.
Yitik bulmak : Rüyada bir yerde bir yitik bulup kaldırmak, görenin köle ve cariyeden kazanacağı nefis şeylere ve tabiatına uygun şeye veya mübarek bir çocuğa veya beklemeksizin meydana çıkacak bir mirasa delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Allah (c.c.) yolunda nöbet beklemek bayramda bulmak Bulmak çalıntı Cihad cihaddan dönmek Diş kaybolması Dişi koyun Dişler Dişlerin düşmesi Dişlerin kaybolması Ev kaldırmak kaybolan kişinin bulunması Kaybolan şeyi bulmak Kayıp kayıp bulmak Koyun koyunu kaybetmek koyunun çalınması Kurban bayramı nöbet nöbetten dönmek Yitik