Rüyada Ip ile aşağı sarkmak görmek

Ip ile aşağı sarkmak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ayağının kayması : Çamurda veya ıslak bir yerde ayağının kaydığını görse, din ve dünya işlerinin birisinden ayrılır. Bazen de düşmesi, söyleyeceği bir sözde hataya düşmesine delalet eder.
Aşağı düşmek : Kendisinin yüksek bir yerden aşağıya düştüğünü görse, bir şey almayı ümid ettiği bir kimseden ümidini keser.
Hayvanlara tutunmak : Bir kimsenin rüyasında yırtıcı hayvan ve haşerat gibi hayvanlara sarkıp tutunması, o kimsenin, akraba, dostu ve hışmı vasıtasiyle şerli kimselere meyletmesine delalet eder.
Iple sarkmak : Bir kimse rüyada, evin veya duvarın üstünden bir iple aşağıya sarktığını hatta yere de indiğini görse, zühd ve takvayı tercihle haram olan şeylerden içtinab eder.
Koyun ve sığıra tutunmak : Koyun ve sığır gibi hayvanlara tutunduğunu görmek, hayırlı kimselere meyletmesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: aşağı sarkmak Çamur çamura düşmek duvardan atlamak Düşmek hayvanlara sarılmak haşerat Ip Ip ile aşağı sarkmak Koyun sarkmak Suya düşmek sığır yüksekten düşmek Yırtıcı hayvan