Rüyada Intihar etmek görmek

Intihar etmek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Damarın kesilmesi : Bazan damarın kesilmesi —rüya tabir edildiğinde ölüm gibi kötü bir şeye veya bir musibete delalet ederse — rüya sahibinin ölmesiyle akrabasından ayrılmasına delalet eder.Eğer tabiri böyle değilse, o kimsenin kendisi ile akrabası arasında — ölüm hariç— meydana gelecek ayrılığa delalet eder.
Damarın kesilmesi : Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Çünkü insan da ağaca benzer. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanmın su yolunda meydana gelecek bozukluğa delalet eder.
Intihar etmek : Kendisine zulmeden kimseye zafer bulur.Bir kimse kendisini asarak boğduğunu görse, üzüntü ve kedere ve o kimsenin evinde ve kendisini asıp boğduğunu gördüğü yerde ikamet etmemesine delalet eder.
Iple boğulmak : Eğer boğacak ip kendisini fazlaca sıkmışsa, o kimse o emanet ve velayetten menfaatlandığı şeyin bedel ve ücretiyle aranır.
Kendini boğmak : bazen da kendisini boğmak, borç ile aranmaya ve sıkıştırılmaya delalet eder.
Tepeden düşmek : Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştüğünü görse, o kimsenin kadir ve şanının düşmesine veya bulunduğu durumun kendisinden gitmesine yahut dininden dönmesine ya da önceki haline dönmesine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Acı çekmek Asılmak Boğmak Boğulmak Dağdan düşmek Damar Damar kesmek Damarlar Damarın kesilmesi Düşmek Idam edilmek Idam ipi Intihar Intihar etmek Ip Iple boğulmak Jilet Kayalardan düşmek Kendini boğmak Sarp yokuş Sıkmak Tepeden düşmek Uçurum Uçurumdan düşmek Yuvarlanmak