Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Ihya Sözlügü
Ansiklopedilerimiz
Sponsorlu bağlantılar
Secme Konular
· Rüyada Yeşillik görmek
· Rüyada Çıplak kadın görmek
· Rüyada Toz şeker görmek
· Rüyada Burun kanaması görmek
· Rüyada Insan kesmek görmek
· Rüyada Ölü görmek
· Rüyada Merdivenden inmek görmek
· Rüyada bok görmek
· Rüyada Bayram şekeri görmek
· Rüyada yırtık çorap görmek
· Rüyada Çeyrek altın görmek
· Rüyada Evi su basması görmek
· Rüyada Seker yemek görmek
· Rüyada Beyaz diş görmek
· Rüyada Askere gitmek görmek
· Rüyada cinsel organ görmek
· Rüyada Başbakan görmek
· Rüyada Çürük diş görmek
· Rüyada Yangın görmek
· Rüyada çocuk uyutmak görmek

Seyyid Süleyman
· tepilmek görmek
· Lambalar görmek
· savaş safı görmek
· Mensur çiçeği görmek
· yemin keffareti görmek
· bozguna uğramak görmek
· turna eti görmek
· Bölük görmek
· Düğümlemek görmek
· renkli tay görmek


Rüya Tabirleri     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z


Merak ettiğin TÜM sorulari sormak için tıkla

Rüyada Düşmek görmek

Düşmek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Düşmek
Ağaçtan düşmek : Ağaçtan düşüp iki eli ve ayağının kırıldığını gören helak olmaya yaklaşır, bir belaya girer, fakat sonra bundan halas olur.
Arabaya yapışmak : Bineceği arabaya yapışmış veya onun arkasına düştüğünü gören kimse, sultana uyar ve arabaya yapışarak aldığı kuvvet miktarı sultandan kuvvet alır.
Atlamak : Rüyada gerek korku ve gerekse çabuk hareketten dolayı bir yerden diğer bir yere atlamak, kişinin canını sıkacak müşkül bir söze delalet eder.
Ayağının kayması : Çamurda veya ıslak bir yerde ayağının kaydığını görse, din ve dünya işlerinin birisinden ayrılır. Bazen de düşmesi, söyleyeceği bir sözde hataya düşmesine delalet eder.
Ayağının sürçmesi : Bir kimse rüyada ayağının baş parmağının sürçtüğünü ve yere düştüğünü görse, o kimse üzerinde fazla borç yığılır.
Ayak kayması : Bazan rüyada ayak kayması, rüya sahibinin kazancının gitmesine, bazan da ilim talep edenin hata ve unutkanlığma delalet eder.
Aşağı düşmek : Kendisinin yüksek bir yerden aşağıya düştüğünü görse, bir şey almayı ümid ettiği bir kimseden ümidini keser.
Ceviz ağacından düşmek : Ceviz ağacından düşüp öldüğünü gören kimse, kaba bir adamın veya melikin kapısı önünde öldürülür.
Derin suya düşmek : Rüyada derin bir suya düştüğünü ve tam dibine kavuşamadığını gören kimse, pek fazla dünyalık elde ederek zengin olur. Çünkü dünya derin bir denizdir.
Seytanın düşürmesi : Bir kimse rüyada şeytanın kendisini düşürüp aklını gidererek saralı yaptığını görse, o kimse faiz yer.
Tepeden düşmek : Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştüğünü görse, o kimsenin kadir ve şanının düşmesine veya bulunduğu durumun kendisinden gitmesine yahut dininden dönmesine ya da önceki haline dönmesine delalet eder.
Tuvalete düşmek : Ayak yoluna düştüğünü ve ondan çıkmadığını gören kimse, hapsedilir.
Uçurtma Düşmesi : Rüyada evinin üzerine uçurtma düştüğünü görse, o kimsenin evine sihir yapılır.
Yüzüstü düşmek : Rüyada yüzüstü düşmek: «Kimde fena (bir amel) ile gelirse yüzleri ateşte sürtülür» ( Sure-i Nemi, ayet 90.) mealindeki ayet gereğince rüya sahibinin doğru yolu terkederek sapıklığa düşmesine delalet eder.
Yüzüstü düşmek : Kendisini yüz üstü düştüğünü görmesi karındaki hastalıklarla tabir edilir. Rüyayı gören kadın ise, kocasından yüz çevirerek kaçma yollarını arar.

ihya.org yeni tabir sistemi: Abdesthane Ağaçtan düşmek Akılsız Akılsızlık Araba Araba binmek Arabadan düşmek Atlamak ayağının kayması Ayağının takılması Ayak ayak kırılması Ayak parmağı Ayak yolu başparmak Çamur çamura düşmek Ceviz ceviz ağacı Dağdan düşmek Deli olmak denize düşmek Dil sürçmesi Düşmek El kırılması Ev Firar etmek göle düşmek Hasta olmak havuza düşmek Hela Intihar etmek Ip ile aşağı sarkmak Kaçmak Kayalardan düşmek kaymak Korkmak Koşmak Lavoba parmağın takılması Sakat kalmak Sakatlanmak Sara olmak Sarp yokuş sendelemek Seytan Seytana uymak Su Suya düşmek Sürçmek takılmak Tepeden düşmek Tuvalet Tuvalete düşmek tuzağa düşmek Tuzak Uçurtma Uçurum Uçurumdan düşmek Yapışmak Yere düşmek Yuvarlanmak yüksekten düşmek Yüz yüzü yere sürtülmek Yüzüstü düşmek Yüzüstü dönmek Zıplamak Ölmek Özürlü olmak


RÜYA TABIRLERINDE ARAMA YAP
Aranacak Kelime:
* Arama yaparken kücük harf ile yaziniz!!
Birden çok kelime aramasi için aralarina bosluk birakip yaziniz (okul defter kitap abi kardes nine abla) gibi1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101

Rüya Rüya Tabirleri Rüyalar Dini Rüya Tabirleri
Islami Rüya Tabirleri Rüya Tabiri Rüya Yorumu online rüya tabiri
Tabirler rüya sözlük dini rüya yorumlari rüya tabir et islama göre rüya tabiri rüya kitabi

· Rüyada Düşmek · Rüyada deve eti · Rüyada koyun yünü · Rüyada Kızmak · Rüyada Saç taramak · Rüyada çocuk uyutmak · Rüyada Cami kapısı · Rüyada Arabistan inciri · Rüyada çok para · Rüyada at eyeri · Rüyada para ödemek · Rüyada Mühendis · Rüyada Galaksi · Rüyada Eğri bacak · Rüyada secde ayeti · Rüyada Iplikçi · Rüyada Burç · Rüyada Bülbül · Rüyada böbrek ağrısı · Rüyada Öküz · Rüyada Necaset · Rüyada musluk kapatmak · Rüyada üzüm pekmezi · Rüyada biçerdöver · Rüyada Eş · Rüyada Çalmak · Rüyada para almak · Rüyada para vermek · Rüyada yer altını görmek · Rüyada kağıt para

Düşmek yorumu Rüyada Düşmek Rüya tabiri Düşmek Rüya tabirleri Düşmek Düşmek Rüyada Düşmek görmek Düşmek tabiri Rüya yorumu Düşmek Rüya Düşmek Düşmek rüya tabiriGoogle
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber