Rüyada Cehenneme girmek görmek

Cehenneme girmek ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Cehennemde olmak : Daimi olarak cehenneme hapsedildiğini ve ne zaman cehenneme girdiğini bilmediğini görse, o kimse dünyada daima fakir, mahzun ve mahrum olur, namaz kılmaz ve oruç tutmaz, Allah Teala Hazretlerini zikredip hatırlamaz bir halde bulunur.
Cehenneme girmek : Cehenneme girdiğini gören kimsenin büyük günahları işlediğine, Allah'ın gazabına müstahak olduğuna ve Allah'ını unuttuğuna delalet eder.
Cehenneme girmek : Cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse, fuhuş, kötü ve yaramaz konuşur.
cehenneme sokulmak : Bir kimse cehenneme sokulduğunu görse, onu, cehenneme sokan kimsenin azdırmasına, adam öldürme ve zina gibi büyük günahları işlemeye teşvik etmesine delalet eder.
Gülerek cehenneme girmek : Tebessüm ederek cehenneme girdiğini gören kimse fasık, azgın ve Allah'a isyan edici ve dünya nimetleriyle ferah-lanıcıdır.

Pratik yeni tabir sistemi: Ahiret Cehennem Cehennem kapısı Cehenneme girmek Cehenneme konmak cehenneme sokulmak Cehennemlik Cehennemlik olmak Gülmek Gülümsemek Hapis Haps edilmek Insan Kılınç Kılınç çekmek Saldırmak Silah Silah çekmek Tabanca Tebessüm Tutsak olmak Tüfek