Rüyada Bakır görmek

Bakır ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Bakır çömlek : Eğer çömlek bakırdan olursa fakir bir kadına, bazan da iş hususunda can sıkacak derecede israr etmeye ve sırları gizlemeye delalet eder.
Bakır kab : Balar kap içinde görmesi, zarara delalet eder. Çünkü bakır kap içinde bulunan sütü, kullanmaktan halk kaçınır.
Bakır kasenin satılması : Ancak bakır kasenin satışını görmek, bu tabirin tersinedir. Çünkü, bu gibi şeyler yolculuktan sayılan şeylerdir.
Kalaycı : Kalaycı, vaaz ve nasihatıyle insanların kalplerini temizleyen alim ve vaize delalet eder.
Metal alın : Alnının demir, bakır veya taştan olduğunu görse, bu rüya, polis ve şehrin idarecisi ve geçimini utanmazlık ve yüzsüzlükle temin eden kimseler için makbuldür. Bu rüya, bunların dışındaki insanlar için, halkın nefretini kazanmalarına delalet eder.
Tunç : Rüyada görülen tunç, Yahudilerden gelecek maldır.
Tunç : Bazı tabirciler, rüyada tunç gören kimse, kötü söz işitir ve iftiraya uğrar, dediler. Tunç dünya malı ile iftihar eden bir adama da delalet eder.
Tunç ve bakır mızrak ucu : Tunç ve bakırdan olması, dünya metaına, altından olması, hoşnutsuz bir elçiliğe delalet eder.
Tunç yapan adam : Rüyada tunç yapan adamı görmek, dünya malına sahip bir kimseye delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Alın Bakır Bakır alın bakır bardakta süt içmek bakır çömlek bakır kab bakır kaba süt koymak Bakır kase bakır tas bakır tencere bakır uç boyacılık bronz Çömlek Demir Demir alın kaba süt koymak Kalay kalaycı Kalaycılık kase satışı Kase: Madenci Metal Metal alın Mızrak mızrak demiri mızrak ucu Ok ve mızrak demiri Süt ve bal kabı tamircilik Tas Taştan alın Tunç Tunş yapan adam