Rüyada Anneanne görmek

Anneanne ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Ev halkı : Rüyada ev halkını görmek: «Eğer fakirlikten korkarsanız Allah (C.C.) dilerse, sizi yakında kendi fazlından zenginleştirir.» (*) mealindeki âyet gereğince onları gören kimse için, zenginliğe delâlet eder.(•) Sûre-i Tevbe, âyet 28.
Tanıdığı birisi : Tanıdığı birisini görse, o adamdan veya ona benzer birisinden bir-şey alır, kendisinin o adamdan sevdiği bir şeyi aldığını görse, ondan ümit ettiği bir şeyi alır.
Yaşlı kadın : Rüyada yaşlı kadın görmek, acizliğe delalet eder.
Bazan yaşlı kadın, elden giden dünyalığa ve üzüntüye, bazen de ahirete delalet eder. Çünkü ahiret dünyanın zıddıdır.
Yaşlı kadın görmek, şaraba da delalet eder. Çünkü şarabın isimlerinden biri de, yaşlı kadın manasına gelen «Acıye» dir.
Yaşlı kadın görmek, sığıra da delalet eder. Çünkü «Acıye», sığırın da isimlerindendir.Bazan rüyada yaşlı kadın görmek, ümit kestikten sonra gebe kalmaya delalet eder.
Bazen de hile yapmaya, arkadan gıybet edip yüzüne karşı istihza eden kimseye de delalet eder.
Yaşlı kadın hamile ziyareti : Rüyada yaslı bir kadının hamile olan bir kadının yanına gitmesi, sırf hayırdır. Çünkü yaşlı kadın çocuğun ve nifas olan kadınların işlerini düzeltir.

Pratik yeni tabir sistemi: Abi Abla Aile Akraba Anne Anneanne Baba Babaanne Baldız Büyükanne Büyükbaba Cadı Çocuklar Dayı Dede ebe Ebeveyn Enişte ev halkı Evlat Görümce Hala hamile Hamile kadın Hane Hane halkı Ihtiyar Ihtiyar kadın Insan Kadın Kardeş Kayınpeder Kayınvalide Kocakadın Kuzen Moruk Nine Teyze Yaşlı Yaşlı kadın Yeğen Yenge Ziyaret etmek